Nedelja, 02.03.2008.

21:12

Ubedljivi Betis, novi krah Saragose

Fudbaleri Betisa i Levantea zabeležili su pobede kod kuće, u mečevima 26. kola španske Primere igranim u nedelju popodne. Dueli Hetafe – Maljorka i Viljareal – Osasuna završeni su nerešeno, a Santander je iznenadio Valjadolid u gostima pobedivši ga 1:0. U poslednjoj utakmici kola igra Almerija i Bilbao igrali su bez pobednika - 1:1.

Posle poraza Barselone i Sevilje u subotu, i u nedelja je u Primeri bila iznenađenja. Poslednjeplasirani Levante pobedio je Saragosu, i tako ostao u trci za opstanak u elitnom društvu.

Ekipa Đovanija De Biasija povela je u 20. minutu golom Geiha, a drugi gol za ekipu iz Valensije postigao je Riga posle sat vremena igre. Malu nadu gostima dao je Gonzales šest minuta kasnije, ali Saragosa do kraja nije uspela da izjednači, i bodovi su pripali Levanteu.

Najubedljiviju pobedu u 26. kolu zabeležio je seviljski Betis, koji je sa svog terena ispratio Mursiju sa četiri gola. Strelci za ekipu Paka Čapara bili su Amposta (autogol), Edu, Pavone i Sobis. Betis je ovom pobedom izbio na 11. mesto na tabeli sa 32 boda.

Sjajan meč odigran je u predgrađu Madrida. Domaći Hetafe, koji je u prošlom kolu savladao Real na Bernabeu, već u 10. minutu vodio je 2:0 posle golova Kotela i Albina, ali je Guiza tri minuta kasnije smanjio na 2:1.

U 57. minutu Ramis postiže autogol, ekipa Mihaela Laudrupa ponovo dolazi do dva gola prednosti i, činilo se tada, tri boda. Ipak, ostrvljani su uspeli da dođu do boda u samo tri minuta. Prvo je Arango 15 minuta pre kraja smanjio na 3:2, a u 78. minutu konačan rezultat postavio je Ramis.

Pobedu u gostima zabeležio je ove sezone odlični Santander, koji je golom Argentinca Dušera slavio na gostovanju Valjadolidu. Santander je sada na visokom šestom mestu na tebeli sa 41 bodom.