Nedelja, 02.03.2008.

19:08

Hamburger pobedom do trećeg mesta

Fudbaleri Hamburgera probili su se na treće mesto u Bundesligi, posle završnih mečeva 22. kola. HSV je pobedio Ajntraht 4:1, dok je Bajer Leverkuzen u Bohumu poražen 2:0, pa sada "Hanzeati" imaju tri boda više od "Farmaceuta" u borbi za treće mesto u Ligi šampiona. Ajntraht ostaje na poziciji sedam, dok je Bohum prestigao lokalne rivale iz Dortmunda na dvanaestom mestu.

U Hamburgu je Peruanac Paulo Gerero postigao je dva gola za uverljivu pobedu HSV-a.

Posle niza promašenih ekipa za domaćina Gerero i de Jong ipak su doneli veliku prednost Hamburgeru, koju je Kirjakos smanjio 20 minuta pre kraja.

U finišu je Gerero ponovo pogodio, a Mohamed Zidan je u finišu meča postavio konačni rezultat.

Golovima Zdebela i Dabrovskog u završnoj četvrtini utakmice Bohum je osdtvario pobedu koja ga izvlači iz borbe za opstanak.