16:12

MSL: Rezultati – nedelja

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Fudbaleri Napretka i Bežanije zabeležili su pobede u utakmicama 18. kola Meridian Superlige. Napredak je slavio kod kuće protiv OFK Beograda, 2:0, dok je Bežanija pobedila Čukarički, na Banovom Brdu, takođe sa 2:0. Preostale dve utakmice završene su podelom bodova, Hajduk – Borac, 0:0, odnosno Mladost Lučani – Banat, 1:1.

Bežanija je već u prvom poluvremenu šokirala oslabljeni Čukarički. Ranđelović je ekipu sa Novog Beograda doveo u vođstvo sredinom prvog dela, a pred sam odlazak na odmor Kongoanac Zome presudio je Brđanima.

U Kruševcu nije bilo golova do poluvremena, ali je već posle stotinak sekundi u nastavku Gajić sa bele tačke doneo prednost domaćinu. Neizvesnost je potrajala do samog finiša kada je Petronijević udvostručio prednost.

U Lučanima viđena je prava drama – punih 87 minuta nije bilo golova, a onda je domaćin dobio penal, koji je u gol pretvorio Dragiša Žunić. Ipak, bilo je vremena za izjednačenje, koje je u nadoknadi doneo iskusni Dejan Osmanović.

Jedini meč bez golova odigran je u Kuli, gde su napadaći domaćeg tima propustili nekoliko dobrih šansi. Hajduk ostaje u žestokoj borbi za opstanak, Borac je ponovo četvrti.

Čukarički - Bežanija 0:2