18:19

Dva gola Lazovića u pobedi PSV-a

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri PSV Ajndhovena pobedili su Degrafshab 4:1, u 26. kolu holandske Eredivizije, i tako zadržali devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Ajaks koji je bio bolji od NAC Brede u gostima 3:2. Dva gola u pobedi PSV-a postigao je reprezentativac Srbije Danko Lazović, koji je u dosadašnjem toku šampionata postigao deset golova i nalazi se na 12. mestu liste strelaca sa jedniom golom više od 15. Miralema Sulejmanija.

Gosti su na Filips areni poveli u sedmom minutu golom Šenea, ali je već u sledećem minutu Lazović izjednačio. Taj rezultat ostao je do poluvremena, a u drugom delu šampion je kompletirao preokret.

Prvo je Bakal u 51. minutu doveo PSV u vođstvo, a u 51. minutu meč je rešen. Hese je zaradio isključenje kod gostiju, a penal je iskoristio Simons za 3:1. Do kraja meča Lazović se još jednom upisao u strelce, golom u poslednjem minutu.

U ostalim utakmicama 26. runde igranim u nedelju Herenven je na svom terenu poražen od NEC Nejmehena 3:2, Groningen je bio ubedljiv na gostovanju Venlu 5:2, uz jedan pogodak Gorana Lovrea.