23:19

Santa Kruz oteo pobedu "Građanima"

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Mančester Sitija i Blekburna igrali su nerešeno - 2:2, u poslednjoj utakmici 19. kola u Premijer ligi. „Građani“ su dva puta vodili golovima Vasela i Nelsena (autogol), ali im je tri boda i povratak na četvrto mesto na tabeli oduzeo Paragvajac Roke Santa Kruz koji je bio strelac oba gola gostiju.

Ekipa Svena Eriksona prekinula je stoprocentan učinak na svom terenu ove sezone.

Prvih 25 minuta utakmice proteklo je bez pravih prilika, a onda je za samo tri minuta viđeno tri gola. Domaćin je poveo u 27. minutu kada je Vasel posle odličnog centaršuta Martina Petrova sa leve strane lagano završio akciju. Gosti su uzvratili praktično u sledećem napadu. Strelac je bio Santa Kruz koji je iskoristio nepažnju odbrane domaćina, i skrenuo loptu na prvoj stativi za 1:1.

Ipak, Siti je do nove prednosti stigao u 30. minutu. Ponovo je najzalužniji bio Bugarin Petrov koji je prošao Sambu i centrirao, a Nelsen je loptu skrenuo u sopstvenu mrežu. Goleada je vrlo lako mogla da se nastavi već u 31. minutu, ali je Dejvid Bentli šutirao prvo u Harta iz dobre pozicije, pa je na poluvremenu vodio Siti.

Drugih 45 minuta počelo je znatno opreznije, a prva šansa viđena je u 68. minutu. Brazilac Elano je uhvatio lep volej, Fridel je već bio savladan, ali je lopta prošla pored gola.

Kazna za defanzivnu igru i promašaj Elana stigla je sedam minuta pre kraja. Ponovo je strelac bio Santa Kruz, ali je njegov gol u prvom trenutku poništen jer je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Glavni arbitar Hauard Veb ipak je priznao pogodak Paragvajca na veliko razočarenje domaćih navijača.