Remi u Humskoj, het-trik Kačara

MRIzvor: B92 Srbija

Fudbaleri Partizana i Vojvodine odigrali su u Beogradu nerešeno 3:3 (2:2) u poslednjem meču 12. kola Meridian Superlige. "Crno-beli" su imali prednost od 2:0 već posle 9 minuta, strelci su bili Dijara i Jovetić, a zatim i od 3:2 u drugom poluvremenu, kada je Tošić zatresao mrežu gostiju, ali je svaki put uzvraćao najbolji strelac lige Gojko Kačar, golovima u 11. 45. i 85. minutu. Vodeći Partizan sada ima 28 bodova na vrhu tabele MSL-a, drugoplasirana Vojvodina 23, a Crvena zvezda i OFK Beograd po 21.

Duel Partizana i Vojvodine ponovo je doneo izuzetno uzbudljivu utakmicu, iako je meč na stadionu u Humskoj pratilo oko 2000 navijača. "Crno-beli" su poveli samo 20-ak sekundi pošto je sudija označio početak utakmice. Posle gužve pred golom Vojvodine, odbrana gostiju nije uspela da otkloni opasnost, šutirao je Tošić sa ivice šesnaesterca, lopta dolazi do Dijare, koji je sa oko 10 metara bez problema šalje pored Kahrimana za rano vođstvo Partizana.

Kada je u 9. minutu Jovetić povisio na 2:0 činilo se da su "crno-beli" na putu do rutinske pobede. Dijara je sjajnim driblingom prošao po levoj strani, asistirao Jovetiću, a mladi as Partizana odlično odreagovao i doneo domaćoj ekipi dva gola prednosti.

Međutim, goste u igru vraća golman Partizana Darko Božović, koji se spetljao u 11. minutu, posle povratne lopte jednog od saigrača iz odbrane, njegovu grešku koristi Gojko Kačar i smanjuje na 2:1.

Po izuzetno teškom terenu obe ekipe su pravile dosta grešaka i igrale veoma nervozno. Ipak, Partizan je uspeo da sastavi nekoliko dobrih akcija, a šanse su propustili Žuka, Maletić, Dijara i Lazić.

Uprkos inicijativi domaćih, Vojvodina je u finišu poluvremena uspela da izjednači. Kačar je natrčao na odbijenu loptu i sa 10-ak metara ponovo savladao Božovića za 2:2 na velikom odmoru.

U drugom poluvremenu, Partizan je krenuo ofanzivno, šansu na početku propustio je Jovetić, a u 50. minutu Žuka je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa preko 25 metara, ali je Kahriman odbranio.

Novo vođstvo Partizan je stekao u 69. minutu. Zoran Tošić je izveo slobodan udarac sa oko 18 metara, prebacio živi zid i zatresao mrežu pored nemoćnog Kahrimana.

Gosti se, međutim, nisu predali i u 85. minutu Božović je ponovo vadio loptu iz mreže posle udarca Kačara. Ubedljivo najbolji strelac lige sa 11 golova odlično je reagovao posle centaršuta sa leve strane i glavom psolao loptu u desni ugao Božovićevog gola.

Šanse u finišu propustili su Dijara i Tošić, ali su gosti uspeli da sačuvaju mrežu i izbegnu poraz na stadionu Partizana.

Juventus - Inter 1:1

Derbi u Torinu počeo je sumnjivom odlukom sudije, pošto je Del Pjero u 6. minutu tražio najstrožu kaznu zbog starta Kordobe na petercu Intera. Usledio je mirniji

Fudbal nedelja 4.11. 23:35 Komentara: 28

PTLS: Rad ponovo prvi

Javor iz Ivanjice je tako samo nepuna 24 sata bio na prvom mestu PTLS. Rad je posle dva poraza i nerešene utakmice, uspeo da pobedi i tim trijumfom se vratio na

Fudbal nedelja 4.11. 19:10 Komentara: 14

Murinjo želi na 'Enfild'!

Kada je napustio Stamford Bridž u septembru, Murinjo je tvrdio kako njegov sledeći klub neće biti iz Engleske, ali je to bilo pre nego što je Benitezova politika

Fudbal nedelja 4.11. 18:31 Komentara: 28

Viljareal slavio u trileru

U duelu treće i četvrte ekipe na tabeli bilo je mnogo uzbuđenja. Atletiko je vodio sa 2:0 i 3:2, ali su bodovi na kraju otišli u Viljareal. „Jorgandžije“

Fudbal nedelja 4.11. 20:31 Komentara: 12