18:12

Verderu derbi, gol Pantelića

Izvor: MR

Autor: MR

Fudbaleri Verdera pobedili su šampiona Nemačke Štutgart sa 4:1 u derbiju 6. kola Bundeslige. Hugo Almeida postigao je dva gola u prva četiri minuta za rano vođstvo domaćih, Gomez je smanjio u 14-om, a Sanogo uzvratio samo minut kasnije za 3:1. Konačan rezultat postavio je Dijego u 90. minutu.

Verder se tako oporavio od ubedljivog poraza u Dortmundu u prošlom kolu i sada je ponovo u gornjem delu tabele sa 10 bodova iz 6 utakmica. Na drugoj strani, Štutgart je nastavio slab početak sezone. Aktuelni šampion je ostao na 7 bodova iz 6 utakmica, a ovo im je bio treći poraz.

Marko Pantelić je postigao četvrti gol u sezoni u pobedi Herte nad Borusijom iz Dortmunda, sa 3:2 u Berlinu. Pantelić je bio strelac u 43. minutu za izjednačenje na 1:1 posle vodećeg pogotka Petrića nekoliko minuta ranije na drugoj strani. Karlos Souza i Okoronkvo obezbedili su zatim berlinskoj ekipi pobedu golovima u 56. i 76. minutu.

Herta je četvrtom pobedom u sezoni izbila na prvo mesto na tabeli sa 12 bodova, jednim više od Bajerna i Ajntrahta. Bajern svoj meč igra u nedelju, dok je Frankfurt u petak igrao 0:0 sa Bohumom.

Od ostalih subotnjih mečeva izdvajamo prvu pobedu Hanze, koja je kod kuće savladala Duizburg sa 2:0.