00:27

Liverpul i Lacio u Ligi šampiona

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

U utorak uveče odigrane su tri utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona. Meč AEK – Sevilja odložen je zbog tragične smrti fudbalera španskog kluba Puerte, Crvena zvezda i Glazgov igrali su bez golova, Škoti su prošli dalje, a Lacio i Liverpul opravdali uloge favorita pred žreb.

Vicešampion Evrope još jdnom je pobedio Tuluz, 4:0, a Lacio u Bukureštu bio ubedljiv protiv Dinama, 3:1.

I prvi meč u Francuskoj Liverpul je dobio, a na 'Enfildu' su golove za još jednu pobedu postigli Krauč u 19, Hipija u 49 i Kajt u 87. i 90. minutu utakmice.

Meč je obeležio dirljiv gest domaćina koji je na početku meča odao počast ubijenom dečaku, navijaču gradskog rivala Evertona.

Roditelji i brat 11-godišnjeg Risa Dejvisa, koji je ubijen prošle nedelje na putu ka kući posle fudbalskog treninga, stajali su uz ivicu terena dok je publika pevala himnu Liverpula "Nikad nećeš biti sam".

Publika je aplaudirala i temi iz televizijske serije "Zed kars" koja obično pozdravlja igrače Evertona dok izlaze na teren. Ris je ubijen prošle nedelje.

U Bukureštu je domaći Dinamo rano stekao perdnost u duelu sa ekipom Lacija, golom Bracua u 27. minutu.

Na odmor se otišlo sa prednošću Rumuna, ali je već posle dva minuta igre u nastavku Roki iskoristio jedanaesterac i doneo potpuno izjednačenje (u Rimu bilo 1:1).

Do kraja susreta gosti su još dva puta bili precizni, Pandev je bio strelac u 54. minutu, a Roki iz igre 12 minuta kasnije.