20:20

Bod Šalkeu, pobeda Ajntrahta

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Šalkea osvojili su bod u gostima protiv Volfsburga sa kojima su odigrali 1:1 u trećem kolu Nemačke Bundeslige, dok je Ajntraht u poslednjoj utakmici treće runde pobedio Hanzu sa 1:0. Ekipa iz Rostoka i dalje nema bod u novoj sezoni.

Jedini gol na meču Ajntraht - Hanza postigao je Meler već u trećem minutu utakmice.

Bod Šalkeu na gostovanju Volfsburgu doneo je Halil Altinpop u finišu utakmice. Volfsburg je poveo u 36. minutu iz slobodnog udarca Jaceka Kšinoveka, ali je u drugom poluvremenu ostao sa 10 igrača, jer je Brazilac Žoze dobio drugfi žuti karton. Reprezentativac Srbije Mladen Krstajić zauzeo je standardno mesto u ekipi iz Gelzenkirhena.

Šalke je i dalje neporažen, ali posle tri kola zaostaje četiri boda za liderom Bajernom, koji ima sve tri pobede.