LŠ: Zeta u 2.kolu kvalifikacija

VIIzvor: B92, Beta

Prvak Crne Gore u fudbalu, Zeta iz Golubovaca plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je u dvomeču prvog kruga kvalifikacija eliminisala šampiona Litvanije Kaunas. Golubovčani su večeras u gostima poraženi 3:2, ali su plasman u narednu rundu, gde ih čeka škotski Glazgov Rendžers, izborili zahvaljujući pobedi u prvom meču od 3:1.

Litvanski prvak je golovima Ričardsa Benjušisa u 5, Givia Kvartskhelie u 11. i Audriusa Kšanavičiusa u 19. minutu poveo 3:0, ali su do kraja susreta fudbaleri Zete uspeli da postignu dva gola i izbore plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Na 3:1 je smanjio Slaven Stjepanović u 33. minutu, a konačan rezultat je postavio Marko Chetković minut pre kraja susreta.

Utakmice protiv skotskog Glazgov Rendžersa na programu su 31. jula i 8. avgusta.