12:34

Gremio u finalu Kopa Libertadores

Izvor: MT

Autor: MT

U revanš meču polufinala Kopa Libertadores, Santos je u Rio de Žaneiro savladao Gremio sa 3:1 (1:1), ali će u finalu igrati Gremio pošto je prvu utakmicu dobio sa 2:0.

Strelac pogotka koji je odlučio koji će od dva brazilska tima igrati u finalu ovog latinoameričkog takmičenja bio je Dijego Souza. Na spektakularan način zatresao je mrežu Santosa u 23. minutu i doveo Gremio u vođstvo.

Renatinjo je izjednačio na samom isteku prvog poluvremena, a ponovo se upisao u strelce i u 53. minutu. Konačnih 3:1 postavio je Markos Aurelio sedam minuta kasnije.

Protivnik Gremija u finalu Kopa Libertadores biće pobednik drugog polufinalnog duela u kojem revanš meč igraju argentinska Boka Juniors i Kukuta iz Kolubije. Kolumbijski tim dobio je prvu utakmicu sa 3:1.