19:56

Jermenija pobedila u Almatiju

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbalska reprezentacija Jermenije pobedila je u Almatiju selekciju Kazahstana rezultatom 2:1, u grupi A kvalifikacija za za plasman na Evropsko prvenstvo 2008. godine. Jermenija je do poluvremena stekla dva gola prednosti, pogocima Roberta Arzumanjana u 31. i Sargisa Hovespijana (na slici) iz penala u 39. minutu. Jedini gol za Kazahstan dao je Ruslan Baltijev u 88. minutu, takođe iz penala.

Jermenija je tako izborila prvi trijumf u našoj kvalifikacionoj grupi, pa je sa šest odigranih mečeva pobegla sa začelja, sa 4 boda, bodom i utakmicom manje od Kazahstana.

U subotu su na programu još tri meča grupe A: Finska – Srbija, Belgija - Portugal i Azerbejdžan – Poljska.