"Gužva" na sredini terena

Ilija KovačićIzvor: B92 Evropa

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente objavio je spisak igrača pred dve kvalifikacione utakmice, sa Kazahstanom 24. marta u Alma Ati i Portugalijom, četiri dana kasnije u Beogradu.

Na Klementeovom spisku su 22 imena, četvorica debitanata i samo trojica napadača. Najveća 'gužva' je na sredini terena, gde su zbog toga što Dejan Stanković ima parne kartone i neće igrati u Kazahstani, čak desetorica igrača.

Na spisku se nalaze golmani Stojković i Avramov, igrači odbrane Marković, Rukavina, Krstajić, Dragutinović, Tošić, Vidić i Stepanov, igrači sredine terena Duljaj, Kovačević, Stanković, Ergić, Trišović, Koroman, Janković, Kuzmanović, Babović i Krasić i napadači Pantelić, Žigić i Lazović.

"Naši ciljevi su jasni. Mi u Kazahstan idemo da pobedimo, a iz iskustva znam da je takvu utakmicu najteže dobiti", rekao je selektor Havijer Klemente.

On je podsetio da će dodatni problem za naše reprezentativce biti loš teren i što će Kazahstan sigurno igrati defanzivno.

“U takvim uslovima svaka reprezentacija ima problema i naš tim mora pokazati karakter protiv protivnika koji je inače slabiji od našeg državnog tima”.

Selektor Srbije je posebno govorio o potrebi uvodjenja mladih reprezentacija u državni tim. On ne samo da time brine o budućnosti državnog tima već želi da, pre svega, pružanjem prilike mladim igračima poveća konkurenciju u timu.

"Za svako mesto u timu imamo nekoliko alternativa. Na mestima na kojima smo slabiji želimo da uvedemo mlade igrače i zato su u naš državni tim pozvani Rukavina, Kuzmanović, Babović, Krasić i Janković.", dodao je Klemente.

Dejan Stanković će igrati samo u drugoj utakmici sa Portugalcima, ali će trenirati sa ostalim reprezentativcima do odlaska u Kazahstan i posle njihovog povratka iz Azije. U međuvremenu će raditi u Milanu sa svojim klupskim drugovima.

U Fudbalskom savezu ističu zadovoljstvo što je na 10 dana pre utakmice protiv Portugalije na Marakani već prodato 30.000 od 50.000 štampanih ulaznica.

Rasing pobedio u Valensiji

U fantastičnoj pobedi Rasinga Nikola Žigić se nije upisao u strelce, ali je kod prvog gola Pedra Munitisa bio asistent. Konačnih 2:0 postavio je Opriol u finišu

Fudbal subota 17.03. 22:05 Komentara: 30

Sampdorija - Palermo 1:1

Sampdorija je već od 36. minutu igrala sa igračem manje, pošto je Đuzepe Falkone isključen nakon starta na Simplisiju. Palermo je brojčanu prednost iskoristio u

Fudbal subota 17.03. 22:42 Komentara: 1

Tri gola Stolice Genku

Stolica je golove postigao u 27. 29. i 90. minutu, a Brahami u 50. i Vilfred Dalma u 68. minutu su se potrudili da Mons zabeleži ovako ubedljiv trijumf. Anderleht

Fudbal subota 17.03. 23:55 Komentara: 5