20:01

OFK i Dinamo posle 20 godina

Izvor: Miloš Todorović

Autor:Miloš Todorović

Fudbaleri OFK Beograda i Dinama odigrali su prvi meč posle 20 godina. Na pripremnoj utakmici u Antaliji ’Romantičari’ i ’Modri’ igrali su nerešeno 1-1.

Uprkos inicijativi OFK Beograda tokom prvog poluvremena, Dinamo je poveo u 36. minutu kada je Vugrinec postigao gol glavom posle dobro izvedenog kornera.

Osam minuta kasnije Kolarov je izjednačio.

U nastavku meča, Dinamo je bio bolji ali je rezultat ostao nerešen.

Cela utakmica je protekla u senci pretnje Dinamovih navijača da će doći u Tursku i prekinuti utakmicu pošto ne žele da Dinamo igra protiv srpskih klubova.

Grupa od osam navijača je ipak uspela da okači transparent sa parolom upućenom predsedniku Dinama Zdravku Mamiću: „Mamiću, grobovi vam nikada oprostiti neće“ , nakon čega su uputili uvrede na račun Srba.

Dolaskom turske žandarmerije, grupica ’Bed blu bojsa’ je morala da napusti teren.

Utakmica sa Dinamom je prva u nizu od devet prijateljskih utakmica koje će OFK Beograd da odigra na pripremama u Antaliji.