23:10

Novi neuspeh Bajerna

Izvor: Miloš Todorović

Autor:Miloš Todorović

Najveće iznenađenje u 19. kolu Bundeslige priredili su fudbaleri Bohuma osvajanjem boda u Minhenu pošto su sa Bajernom odigrali 0:0.

Ovo je drugi neuspeh Bajerna za pet dana, jer su u prethodnom kolu izgubili od Dortmunda 3:2.

Bavarski tim je pao na četvrto mesto Bundeslige i zaostaje za vodećim timovima, Verderom i Šalkeom, pet bodova.

Štutgart se popeo na treće mesto pobedom nad Arminijom od 3:2.

Posle prvog poluvremena, koje je završeno 1:1, domaćini su pitanje pobednika rešili u prvih petnaest minuta nastavka, golovima Kakaua u 52. i Gomesa u 59. minutu.

Preostali gol za goste postigao je Ahanfuf u 86. minutu iz penala.

Volfsburg i Frankfurt su podelili bodove, a utakmica je završena rezultatom 2:2.

Domaćini su rano poveli, golom Klimovica u 9. minutu, ali su gosti preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu. Strelci su bili Turk u 63. i Mejer u 69. minutu.

Volfsburg je ipak uspeo da osvoji bod pošto je Hanke izjednačio u 72. minutu.

Utakmica Menhengladbah – Nirnberg završena je bez golova.