23:42

Grupa F: Švedjani maksimalno

Izvor: MR

Autor: MR

Fudbalska reprezentacija Švedske zadržala je stoprocentan učinak u kvalifikacijama za EURO 2008 pobedom nad Islandom u gostima sa 2:1 u meču grupe F.

Važna 3 boda na teškom gostovanju u Rejkjaviku, Švedjanima je doneo Vilhelmson golom u drugom poluvremenu. Prethodno je Vidarson doveo domaće u vodjstvo u 6. minutu, a prvi gol za Švedsku postigao je Kalstrom samo dva minuta kasnije.

Severna Irska je došla do deobe druge pozicije pobedom nad Letonijom sa 1:0. Jedini gol postigao je Dejvid Hili u prvom poluvremenu.

Irska se tako izjednačila sa Danskom, koja je lako pobedila Lihtenštajn sa 4:0, uz dva gola Tomasona.

Island – Švedska 1:2