22:42

Grupa C: Mađari izgubili na Malti

Izvor: MR

Autor: MR

Fudbalska reprezentacija Malte napravila je najveće iznenadjenje večeri u kvalifikacijama za EURO 2008, pobedom nad Madjarskom sa 2:1 u Valeti u meču grupe C. Oba gola za amatere sa Malte postigao je Šembri u 14. i 52. minutu. Sve što su gosti uspeli je izjednačenje na 1:1 u 19. minutu. Od 38. minuta Madjari su igrali sa igračem manje posle isključenja Vanzcaka. To je Maltеžanima prva pobeda u istoriji u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Još veće poniženje za Madjare je što posle 4 odigrane utakmice u kvalifikacijama za EURO 2008 imaju isti broj bodova kao i Malta, 3, a na tabeli se jedva nalaze ispred njih, zahvaljujući gol razlici.

Selekcija Turske je bila ubedljiva protiv Moldavije, 5:0. Čak 4 gola postigao je Hakan Šukur, od toga jedan iz penala. Turska je i dalje bez primljenog gola i nalazi se na vrhu grupe C.

A još jedna ekipa bez primljenog gola je Grčka, koja je u Zenici pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 4:0. Mrežu domaćih načeo je Haristeas iz penala u 8. minutu, a preostala tri, Grci su postigli od 82. do 90. minuta.