21:40

Holandija: Superkup Ajaksu

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbaleri Ajaksa iz Amsterdama osvojili su Super kup Holandije (Johan Krojf trofej), pošto su savladali PSV Ajndhoven rezultatom 3:1.

Ajaks je u meč ušao bez suspendovanog  Klas-Jana Huntelara, najboljeg igrača zlatne mlade reprezentacije, ali je poveo posle samo sedam minuta utakmice – Gabrijev udarac loše je zaustavio Oskar Muns, a Mauro Rosales je iz blizine ubacio loptu u mrežu.

Veteran Filip Koku izjednačio je na startu drugog dela, posle udarca Mike Vairinena, ali će “Kopljanici” do pobede doći u poslednjoj četvrtini meča.

Muns je u 69. minutu kratko odbio Stamov udarac, a Danac Kenet Peres vratio je Ajaksu prednost. Najlepši detalj meča viđen je u 82. minutu, kada je Vesli Snejder sa 25 minuta pogodio mrežu.

Sledećeg vikenda startuje holandska Eredivizija, kada Ajaks dočekuje RKC Valvajk, a PSV igra sa NEWC Najmejhenom.