01:30

U17 EP: Poraz SCG od Češke

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Kadetska fudbalska reprezentacija SCG porazom je startovala na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina, koje se održava u Luksemburgu.

“Plavi” su u prvom kolu grupe B poraženi u Didelanžu od Češke rezultatom 2:1 (0:0).

Oba gola za češki tim dao je Necid, dok je jedini strelac za SCG bio Vuković.

U prvom poluvremenu šanse su bile retke, a dve najbolje za SCG propustio je Jovetić u uvodnih šest minuta meča. U nastavku se igralo malo otvorenije, a Necid je prvi gol dao sjajnim udarcem sa 20-ak metara.

Napadač praške Slavije iskoristio je jedan odbitak 13 minuta pre kraja, a šest minuta kasnije Vuković pogađa na pâs Perovića.

U drugom meču naše grupe Nemačka je savladala Belgiju rezultatom 4:0.

U grupi A Rusija je bila bolja od Mađarske 1:0, dok je Španija deklasirala domaći Luksemburg – 7:1.

U drugom kolu selekcija SCG će se u petak od 17 časova sastati sa reprezentacijom Belgije.