22:59

Bajern pred titulom, Duizburg ispao

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbaleri Bajerna iz Minhena približili su se 20. tituli u Bundesligi, pošto su pobedili Štutgart 3:1, u meču 32. kola.

Fudbaler SCG Danijel Ljuboja postigao je prvi gol na meču, u šestom minutu i tako doveo Štutgart u vodjstvo, ali su protivnici pogotkom Kruza pet minuta kasnije izjednačili, a zatim i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Bajern će pokušati da ponovi prošlogodišnji uspeh kada je osvojio "duplu krunu". Do cilja mu trebaju još dva boda.

Na pet mečeva odigranih u sredu postignuta su 23 gola, najviše u Duizburgu, gde je Verder pobedio rezultatom 5:3. MSV je tako izgubio i teoretsku šansu da opstane, a Verder potvrdio treće mesto.

Najvažniji trijumf ostvario je Majnc, koji je sa dva gila Benija Auera i jednim Mihaela Turka pobedio 3:0 na terenu direktnog rivala Volfzburga. Majnc je tako znatno povećao izglede da opstane, a “Vukovi” su prvi iznad crte.