23:33

Žalba Levskog na crveni karton

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Bugarski fudbalski klub Levski iz Sofije najavio je žalbu na isključenje Sedrika Bartona sa utakmice Kupa UEFA sa nemačkim Šalekom 04.

Barton je dobio drugi žuti karon 10 minuta pre kraja prvog poluvremena. Sudija meča bio je Englez Majk Rajli.

Kod isključenja, Levski je vodio sa 1:0, a posle toga Šalke je postigao tri gola. To je bio prvi meč četvrtfinala Kupa UEFA. Revanš se igra za narednog četvrtka u Nemačkoj.

"Pogledao sam snimak više puta i jasno je da je Barton dobio drugi žuti karton iako nije ni dotakao igrača Šalkea", rekao je trener Levskog Stanimir Stoilov. "To je bila pogrešna odluka".

"Ne želim da potcenim pobedu Šalkea, oni imaju veoma jak tim, ali mislim da je taj crveni karton uticao na ishod meča", dodao je Stoilov.