18:48

Japan - BiH 2:2

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbalska reprezentacija Japana igrala je u Dortmundu sa Bosnom i Hercegovinom 2:2 u prijateljskoj utakmici odigranoj u okviru priprema za Svetsko prvenstvo.

Japan je poveo golom Naohiro Takahare u 45. minutu. Bosna je izjednačila 12 minuta kasnije iz penala koji je izveo Zvjezdan Mišimović, a povela u 67. minutu golom Emira Spahića.

Japan je izjednačio golom Hidetošija Nakate u poslednjem minutu meča.

"Igrači mogu da se nose sa agresivnim protivnicima i pritiskom, to smo dokazali u ovom meču", rekao je Artur Koimbra Ziko, selektor Japana.

Japan će se takmičiti u grupi F Svetskog prvenstva u Nemačkoj sa Brazilom, Hrvatskom i Australijom.

U drugom meču dana Ukrajina je u Bakuu igrala sa Azerbejdžanom 0:0. Učesnik grupe H (Španija, Tunis, Saudijska Arabija) igrao je bez Andreja Ševčenka.

Rašad Sadigov je u 32. minutu opasno zapretio Ukrajincima sa 25 metara, a pre toga je Maksim Kaliničenko pogodio prečku domaćeg gola.