01:30

Bešiktaš pobednik 5. Efes kupa

Izvor: Miloš Šaranović

Autor:Miloš Šaranović

Pobednik 5. Efes kupa igranog u turskom letovalištu Antalija je ekipa Bešiktaša.

U finalnom duelu dva kluba iz Istanbula Bešiktaš je bio bolji od Galatasaraja, posle zvođenja jedanaesteraca, 5:3. Junak pobede 'crno-belih' bio je golman Kordoba. Kolumbijac je odbranio jedanaesterac u drugom minutu produžetaka hakanu šukuru, a u penal-seriji uspeo je da zaustavi udarce Nedžatija i Ferhata.

U regularnom toku golove su postigli Akin u 9. minutu za Bešiktaš i Saša Ilić u 56. za Galatasaraj.

Nekadašnji kapiten Partizana, koji se sa zakašnjenjem priključio saigračima na pripremama u Antaliji bio je najbolji igrač svoje ekipe, ali je u 118. minutu, zbog nervozne reakcije na jednu odluku sudije dobio crveni karton.

Na 5. Efes kupu učestvovale su i ekipe Verdera iz Bremena i Borusije iz Dortmunda.