01:54

Herakles iznenadio PSV Ajndhoven

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Šampion Holandije u fudbalu, PSV iz Ajndhovena neuspešno je počeo novi šampionat te države. Polufinalisti Lige šampiona prethodne sezone na gostovanju novom članu prve lige, Heraklesu osvojili su samo bod.

PSV je poveo šest minuta pre kraja meča golom Filipa Kokua, ali je tri minuta kasnije Herakles izjednačio.

U derbiju kola, Vitese je dva puta imao prednost nad Herenvenom, ali su gosti ipak uspeli da osvoje bod.

Rezultati utakmica 1. kola: Herakles - PSV 1:1, Roda - Tvente 2:0, Viljem II - RKC Valvijk 1:2, Vitese - Herenven 2:2, AZ Alkmar - Sparta 3:0. U nedelju igraju Groningen - Rozendal, Fejenord - Breda i NEC - Utreht. Utakmica Ajaks - ADO Den Hag je odložena.