Nedelja, 05.12.2004.

18:46

Futsal SP: Španci odbranili titulu

Reprezentacija Španije odbranila je titulu svetskog šampiona u malom fudbalu, ili futsalu, kakvo je zvanično ime ovog sporta.

U finalu Svetskog prvenstva, koje je organizovano u glavnom gradu Tajvana Tajpeju Španci su pobedili Italiju sa 2:1.

Treće mesto na svetu osvojila je selekcija Brazila, koja je pobedila Argentinu sa 7:4.

Finale je proteklo u dominaciji branilaca titule, koji su u prvom poluvremenu držali loptu znatno više u posedu, mada su Italijani bili takođe opasni. Na pauzu se otišlo sa 0:0.

U drugom delu Španci su stekli dva gola prednosti golovima Kikea i Marsela. Italija je vršila pritisak u preostalih deset minuta, ali nisu stigli dalje od pogotka 36 sekundi pre kraja, strelac je bio Zaneti.