Četvrtak, 04.11.2004.

23:37

Kup UEFA: Midlzbro - Lacio 2:0

Fudbaleri engleskog Midlzbroa pobedili su na Riversajdu rimski Lacio sa 2:0 u drugom kolu Grupe E Lige Kupa UEFA.

Oba pogotka za Boro postigao je Holanđanin Baudevejn Zenden, u 16. i 71. minutu.

Domaći tim ostvario je potpuno zasluženu pobedu, posle potpune dominacije tokom celog meča. Lacio je lako gubio loptu, a da nije bilo raspoloženog Kasace na golu, moglo je biti i ubedljivije.

Zenden je prvi gol postigao u 16. minutu sa distance, psole lošeg izbijanja Fernanda Kouta. Usledile su prilike Parlora, Haselbajnka i Dauninga, pre nego što je 19 minuta pre kraja bivši igrač PSV-a, Barselone i Čelsija glavom, posle centaršuta otkrovenja sezone Dauninga, rešio pitanje pobednika.

Midlzbro ima 6 bodova iz dva meča i vodi u grupi E. Sledi Partizan sa tri boda iz jedne utakmice, a Lacio i Viljareal imaju po bod (Lacio dva meča, Španci jedan). Egaleo je već praktično ispao, bez bodova iz dva meča.