Sreda, 07.07.2004.

09:43

Kopa Amerika: Remi domaćina

Fudbaleri Kolumbije pobedom su započeli takmičenje na  41. fudbalskom turniru Kopa Amerika.  Branioci titule su na otvaranju turnira u Limi savladali Venecuelu sa 1:0 golom Morena iz penala u 21.minutu. U drugoj utakmici prvog dana Peru i Bolivija igrali nerešeno 2:2.

Gosti su već na startu turnira imali veliku priliku da pobede dfomaćina pošto su golovima Botera i Alvareza u 56.minutu vodili sa 2:0. Medjutim, domaći preko Bosia u 68.minutu smanjuju na 1:2, a bod Peruancima donosi Palasios 4 minuta pre kraja meča.

Pored deset južnoameričkih država na, ovogodišnjem turniru učestvuju i selekcije Meksika i Kostarike.