Subota, 17.04.2004.

20:33

Bajern sve dalje od titule

Bajernove šanse za titulu gotovo su nestale posle subotnjeg poraza od Borusije Dortmund od 2:0.

Bavarci su gubili sa 2:0 kada je u 68. minutu isključen Mihael Balak i sada imaju sedam bodova zaostatka za Verderom iz Bremena, prvoplasiranim timom Bundes lige. Bremen igra u nedelju protiv Hanovera i ima šansu da razliku poveća na 10 bodova.

Prvi gol na meču u Dortmundu postigao je Brazilac, Everton, posle sumnjivog penala u 55. minutu. Hasan Salihamidžić startovao je na napadača domaćih Salvatorea Gambina, a usporeni snimak na TV ekranima je pokazao da se najverovatnije nije radilo o prekršaju. Šest minuta kasnije Kristijan Verns doneo je pobedu Borusiji od 2:0.

Trećeplasirani Štutgart približio se na dva poena Bajernu, posle pobede nad Ajntrahtom, 3:1.