09:06

Bundesliga:K'lautern konačno pobedio

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Lideri na tabeli nemačke Bundeslige, fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu u utakmici 15. kola berlinsku Hertu rezultatom 2:0.

Oba gola za Bajern postigao je Mihael Balak. Nemački reprezentativac je doveo svoj tim u vodjstvo šutem sa ivice šesnaesterca u petom minutu nastavka susreta, a konačan rezultat utakmice postavio je u 71. minutu iz penala, pošto je Marko Remer u kaznenom prostoru faulirao Paragvajca Roke Santa Kruza.

Bajern je ovom pobedom dva kola pre zimske pauze praktično već obezbedio titulu jesenjeg prvaka, s obzirom da su Bavarci zadržali prednost od osam bodova u odnosu na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda, koja je danas kao gost u utakmici 15. kola pobedila ekipu Nirnberga sa 2:1.

Domaćin je poveo golom češkog internacionalca Davida Jarolima već u trećem minutu, izjednačio je Lars Riken u 54. minutu, a pobedu Dortmundu doneo je Brazilac Everton 12 minuta pre kraja meča.

Lokvenc 15', Linkoln 66'

U nedelju od 17.30 sati igraju se poslednje dve utakmice 15. kola, a sastaju se: