Sreda, 20.11.2002.

09:12

Mladi: Francuska - Jugoslavija 3:0 (izveštaj)

Mlada reprezentacija Jugoslavije doživela je poraz od vršnjaka iz Francuske. U meču koji je u utorak uveče igran u Avru “trikolori” su slavili rezultatom 3:0 (1:0).

Utakmica je počela veoma brzim ritmom, ali je prvi šut na gol zabeležen tek u 22. minutu, kad je šut napadača Avra Sinama-Pongola zaustavio naš golman Erić. Dva minuta kasnije isti igrač se na levom krilu oslobađa odbrane “plavih”, asistira Bamogou i Francuzi vode 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Sinama-Pongol se pokoškao sa Lovreom i oba fudbalera morala su u svlačionicu.

Selektor Francuske Rejmon Domeneš vrši tri izmene na poluvremenu i meč gubi na tempu. U 55. minutu ponovo Bamogo šutira, ali Erić sjajno brani. Šest minuta kasnije bek Liverpula Vinjal centrira, a Fani kontroliše loptu dobro i šalje je u Erićevu mrežu. Pet minuta kasnije Žive sam kreće ka golu “plavih” i postavlja konačnih 3:0.

Francuska :
Peneteo (Itanže 46) - Delpjer, Žive, Fani - Monzoro, Mati (Lakomb 78), Benua Šejru, Evra (Pele 46) - Bamogo (Bunjije 55), Sinama-Pongol - Le Talek (Vinjal 46)

Jugoslavija : Nenad Erić (Bogunović 85) - Pekarić (Vujošević 12), Mijailović (Misimović 78), Lovre, Jokić - Ravulović, Šćanić, Novaković, Matić (Novaković 63) - Delibašić (Mravaković 65), Neziri

Stadion Žil Dešaso, Avr – gledalaca 4799. Sudija Farina (Ita)

Strelci
: 1:0 Bamogo 24’, 2:0 Fani 61’, 3:0 Žive 66’
Crveni kartoni: Sinama-Pongol (F) i Lovre (J), oba u 31. minutu

U utorak uveče igrani su još neki prijateljski mečevi mladih timova. Evo najinteresantnijih rezultata:

Nemačka – Holandija 4:1
Italija – Turska 0:3
Španija – Bugarska 7:1
Danska – Poljska 0:1
Kipar – Malta 2:0
Belgija – Škotska 2:0
San Marino – Letonija 0:2