Subota, 16.11.2002.

16:07

PJ u fudbalu: Poraz Obilića u Zemunu

Fudbaleri Železnika pobedili su u subotu na svom terenu, u 14. kolu jugoslovenskog prvenstva, ekipu Radničkog iz Obrenovca 1:0.

Jedini gol u Železniku postigao je bugarski internacionalac Petar Ivanov Šopov u 70. minutu utakmice.

Sutjeska je kao gost golovima Ivana i Gorana Boškovića u 45. i 72. minutu pobedila Rad 2:1. Strelac gola za "građevinare" bio je Bora Stevanović, devet minuta pre kraja meča.

Zemun je kao domaćin golom Dejana Ilića u 40. minutu pobedio Obilić 1:0, dok su smederevski Sartid i Hajduk iz Kule podelili bodove odigravši nerešeno bez golova.

Čukarički je na svom terenu savladao niški Radnički 3:0. Domaćin je poveo golom Mitra Novakovića u 30. minutu, prednost "crno-belih" udvostručio je Nenad Djukanović u 45. minutu, a konačan rezultat utakmice postavio je Marinko Petković u 53. minutu.

Ekipa Mogrena zabeležila je tek u 14. kolu prvu pobedu u šampionatu. Budvani su danas na svom terenu pobedili Javor iz Ivanjice sa 2:1. Evo i svih rezultata:

Zemun – Obilić 1:0 (1:0)
Rudar – Vojvodina 0:2 (0:0)
Rad – Sutjeska 1:2 (0:1)
Čukarički – Radnički (N) 3:0 (2:0)
Sartid – Hajduk (K) 0:0 (0:0)
Železnik - Radnički (O) 1:0 (0:0)
Mogren - Javor 2:1 (2:1)