Nedelja, 18.08.2002.

09:31

Francusko prvenstvo, trece kolo

Francuski fudbalski prvoligasi odigrali su meceve treceg kola. Postignuti su sledeci rezultati:

Troa – Okser 1:2

Pari Sen Zermen je doziveo veliku neprijatnost, posto je dozvolio novajlijama sa Korzike da sa Parku Princeva odnesu bod, iako je klub iz prestonice imao prednost od 2:0 na poluvremenu. Monako je doziveo josjedan neugodan poraz, iako je imao igraca vise 35 minuta. Posle dve pobede Nant je zaustavljen u Sosou. "Kanarinci" su uprkos igracu manje vodili do 15 minuta pre kraja, ali kada im je iskljucen jos jedan igrac, nije bilo spasa, i bodovi ostaju u Pezoovom gradu. Odlican start Nice nastavljen je ubedljivom pobedom u Lilu, koji bez Halilhodzica na klupi i Sejrua u veznom redu klizi u nizi rang. Heroj dana je Rus Smertin, koji tri godine nije dao gol za Bordo, da bi u poslednje dve utakmice pogadjao mrezu, sto je danas bilo dovoljno za trijumf u Langdoku. Na kraju, ubedljiv trijumf u bretonskom derbiju doneo je Gengampu prvo mesto na tabeli. Gengamp je skupio 7 bodova, koliko i Bordo, a slede tri tima sa po 6. Na dnu su Ren, Troa, Sedan i Lil sa po jednim bodom.