Subota, 11.09.2021.

17:28

Borusiji spektakl u Leverkuzenu, Volfsburg nezaustavljiv

Fudbaleri Borusije Dortmund nadigrali su Bajer u Leverkuzenu u meču koji je već obeležio četvrto kolo Bundeslige.

"Milioneri" su slavili sa 4:3 posle preokreta u drugom poluvremenu u goleadi na "Baj areni".

Dvostruki strelac za Borusiju je bio Erling Haland, ali je meč ipak obeležio spektakularan pogodak Gereira iz slobodnog udarca za izjednačenje na 3:3 u 71. minutu.

Međutim, lider Bundeslige je i dalje savršeni Volfsburg, koji je sa 2:0 u Grojter Firtu stigao do četvrte uzastopne pobede.

Majnc je istim rezultatom slavio u Hofenhajmu, dok su bodove pobedili Frajburg i Keln sa 1:1 te Union Berlin i Augzburg bez golova.

Dan zatvara derbi kola između dva najbolja tima iz prošle sezone, vicešampiona Lajpciga i šampiona Bajerna koji je tokom leta "orobio" najvećeg konkurenta na fudbalskoj pijaci.