I kolo: Srbija – Finska 3-0

Odbojkašice Srbije ubedljivo su pobedile Finsku 3-0 (25:17, 25:15, 25:17) na startu Evropskog prvenstva.

25:17, 25:15, 25:17
  SRB   FIN
  3 - 0
Kraj!
Ubedljiva pobeda Srbije u prvom kolu – 25:17
Odlična igra rezervista
Odbojkašice koje su dobile priliku sa klupe privode polako meč kraju, novi poen Lazovićeve, poentira i Aleksićeva – 23:16
Srbija sve bliža pobedi
Sigurno koračaju naše odbojkašice ka prvoj pobedi u Ankari. Finska više nema snage da prati našu selekciju – 21:13

Na terenu i tinejdžerka
Sigurna igra našeg tima omogućava Terziću da priži šansu i 19-godišnjoj Katarini Lazović koja odmah poentira – 18:11.
Srbija "lomi" meč
"Orlice" polako slamaju otpor Finske i kreću ka okončanju ove borbe – 15:10
Mini-serija
Malo pojačavaju pritisak naše odbojkašice i to odmah donosi rezultat – 11:8
I dalje egal
Ne uspevaju Srpkinje da "slome" rivalke u trećem setu, potpuni egal posle 16 poena – 8:8

Finska opet "pokazuje zube"
Finska dobro parira našem timu na startu trećeg seta, nema velike Srbije Srbije – 4:3
Srbija ubedljivom igrom do 2-0
"Orlice" u istom ritmu privude kraju set za laganih 2-0 na startu EP u Ankari – 25:15
Teška povreda Finkinje
Nezgodno se povredila finska odbojkašica Emi Rikila. Iskrenula je skočni zglob i svom težinom doskočila na njega. Bolna grimasa na njenom licu, nije mogla da obuzda ni suze. Šteta.
Prva greška u setu u 28. poenu
Tek u završnici drugog seta naše odbojkašice prave prvu grešku, koja neće mnogo uticati na rezultat – 20:10

Terzić može da na miru gleda meč
Ne može Finska da parira našoj ekipi, raspucala se Bjelica, Srpkinje s lakoćom održavaju razliku i stižu do dvocifrene prednost – 18:7
Prednost nastavlja da raste
Nezaustavljive su naše odbojkašice, nastavljaju da povećavaju razliku, pa Terzić ima prostora i da odmori najbolje igračice – 12:4
Srbija ne popušta
Finkinje popravljaju prijem i osvajaju prve poene u II setu, ali naše odbojkašice nastavljaju u istom ritmu – 9:3

Furiozan start II seta
Sjajno Srpkinje otvaraju II set, moćnim udarcima Boškovićeva i Ognjenovićeva donose veliku prednost – 4:0

Srbija lako do 1-0
Srpkinje u laganom ritmu privode kraju prvi set za 1-0 protiv Finske – 25:17
Srbija blizu osvajanja prvog seta
Ne popuštaju Srpkinje, održavaju stečenu prednost – 22:15
Finkinje više nemaju rešenje
Održavaju dobar ritam srpske odbojkašice, Boškovićeva, Veljkovićeva i Mihajlovićeva poentiraju, dok Finkinje sve češže greše – 18:12
Raste prednost Srpkinja
Blok i smeč Veljkovićeve, novi poen Mihajlovićeve i Srbija polako povećava razliku – 12:8
Preokret Srbije
Raspucale su se Popović i Blagojević i režirale seriju 5:0 za preokret Srbije – 9:8
Finska održava prednost
Proradio je blok Srbije, poentirala je i Mihajlovićeva, ali Finska održava prednost – 4:8
Kad je najpotrebnije, Tijana
Konačno su se probudile Srpskinje, očekivano prvi poen donosi Tijana Bošković snažnom smeč dijagonalom – 1:4
Loš početak Srbije
Odlično napadaju Finkinje na startu meča, tri brze kombinacije za veliku prednost na otvaranju utakmice – 0:4
Maratonski prvi poen
Pet puta su se odbranile Finkinje od neubedljivih napada Srbije, a onda odličnim blokom osvojile prvi poen na meču – 0:1
Počeo je meč u Ankari
Prva servira Srbija.
Eurovolej se igra u 4 države
Domaćini EP 2019. su Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka. Srbija igra u Grupi A u Ankari, a osim domaćina Turske i prvog rivala Finske, tu su još Francuska, Bugarska i Grčka.