Petak, 31.03.2023.

22:40

Pobeda Zvezde u Lionu, ali i kraj nadanja za plej-of

Košarkaši Crvene zvezde su slavili u 32. kolu Evrolige na gostovanju Asvelu,76:60 ali to neće imati više značaja.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Sve nade da će se domoći doigravanja pale su u vodu pošto su svi rivalski timovi izborili pobede i tako im i teoretski izbrisali sve šanse da mogu da naprave čudo do kraja regularnog dela sezone.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde je bio Ognjen Dobrić sa 18 poena, Kampaco je dodao 11, a Vildosa i Bentil po deset.

Što je bilo do njih, izabranici Duška Ivanovića su uradili u Astrobal areni, a i u ovom susretu igrali su bez Nemanje Nedovića.

Nije stigao da se oporavi na vreme i bilo je jasno da će i bez njega morati da napadnu Francuze.

Međutim i u tim okolnostima, bili su favoriti, ako se ima u vidu loša serija Francuza i odavno izgubljene šanse da se plasiraju u doigravanje.

S druge strane, crveno-beli su posle 4:0 za Asvel uspeli brzo da se stabilizuju i dođu do vođstva od 12:9, da bi prvu četvrtinu dobili domaćini sa 19:17.

Bio je to vrlo izjednačen meč u prvom delu, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi posle nekoliko loše odigranih akcija i lako izgubljenih lopti, košarkaši Asvela na nepuna dva minuta pred poluvreme stekli deset poena prednosti, 42:32.

Posle tajm-auta koji je zatražio Duško Ivanović, ta poslednja dva minuta pripala su Zvezdi koja je tako uspela da na odmor ode sa pristojnijih pet poena zaostatka.

Rekao je Duško Ivanović pred poluvreme da će ključ u nastavku biti energičnija igra i bolja odbrana i tako je i bilo.

Uspeli su crveno-beli znatno bolje da igraju pod svojim košem, na ulasku u poslednju četvrtinu imali su tri poena.

Za prvih nekoliko minuta četvrte četvrtine stekli su najveću prednost do tada, 62:53.

Uspeli su do kraja da održe razliku i pobede, ali je taj trijumf bio pirovog karaktera.