Sreda, 19.10.2022.

19:30

Zvezda mora još da čeka na pobedu – Baskonija trojkama nastavila niz

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Vitoriji od Baskonije (92:75), u okviru trećeg kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

Srdjan Stevanovic/Starsport

Izabranici Vladimira Jovanovića moraće još da čekaju na prvi trijumf u eliti, a naredno gostovanje biće im još teže – Real Madrid, u petak.

Crveno-beli su igrali jako dobro u prvom poluvremenu, sve im je polazilo za rukom u napadu, međutim, jako loša treća četvrtina ih je koštala protiv Baskonije.

Španski tim je nastavio sa dobrim rezultatima i ovo mu je treća uzastopna pobeda, nakon onih nad Valensijom i Partizanom.

Baskoniju je na ovom susretu veoma služio šut za tri poena, a iza linije 6,75m precizni su bili čak 19 puta.

Najefikasniji je bio Markus Hauard sa 30 poena. Darijus Tompson je dodao 18, uz po tri skoka i asistencije, a dvocifren je bio još Vanja Marinković sa 10 poena.

Kod Zvezde se istakao Luka Mitrović sa 17 poena i osam skokova, Ognjen Dobrić je ubacio 14, te imao pet uhvaćenih lopti, Nikola Ivanović i Ben Bentil su postigli po 11, a Filip Petrušev 10 poena.

Utakmica je od samog starta bila u visokom ritmu, a otvorili su je serijom trojki, pre svih, Marinković i Bentil.

Lako je Zvezda rešavala situacije u napadu, a krajem prve četvrtine u svom elementu je bio i Dobrić.

Prva zvezda domaćih, Markus Hauard, upisao se u strelce sa linije za slobodna bacanja tek u finišu prvog kvartala.

Ipak, to ga nije sprečilo, da do pauze, za oko 11 minuta ubaci crveno-belima čak 19 poena, pogodivši čak pet trojki.

Tokom prvog poluvremena, kod Zvezde je maltene samo to bio problem, odbrana, mada kada je Hauard u svom ritmu, deluje da nikakva defanziva tu ne može da pomogne.

Druga četvrtina protekle je manje-više u egalu, da bi pred odlazak u svlačionicu, Zvezda napravila seriju i preko Mitrovića, kojeg je bilo svuda, stekla +5, 47:42.

Zvezda je loše otvorila drugo poluvreme, a do prvih poena stigla je tek posle više od četiri minuta, kada je Martin postigao koš posle ofanzivnog skoka.

Baskonija je malo po malo, preko trojki, preokrenula rezultat, a najubedljivija prednost bila je +6.

Jovanovićev tajm-aut krajem kvartala urodio je plodom, pa je Zvezda pred poslednjih 10 minuta imala samo dva poena zaostatka, nakon poena Dobrića i Mitrovića.

Za razliku od prvog poluvremena, kad je Hauard nosio svoj tim, u drugom su se i ostali uključili, pre svega u šutu za tri poena.

Pogađali su Darijus Tompson, Dolton Homes, ali i Metju Kostelo, te tako kažnjavali loše napade crveno-belih.

Nakon trojke Hauarda, na oko pet minuta do kraja, prvi put su stekli i dvocifrenu prednost.

Posle tajm-auta Jovanovića, Petrušev je vezao čak osam poena, međutim, odbrana nije bila dovoljno dobra, tako da Baskijci ne samo da nisu ispustili prednost, već su novom serijom stigli do još ubedljivije pobede.

Tok meča mogli ste da pratite u LIVEBLOGU B92.net.