17. kolo: Valensija – Crvena zvezda 75:77

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su kao gosti Valensiju rezultatom 77:75, u okviru 17. kola Evrolige.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč između Valensije i Crvene zvezde, koji počinje u 20.30.
KRAJ!
40' Drama!
Valensija promašuje baš kada je to potrebno Zvezdi.

Imala je Zvezda napad, Nedović je pogrešio, da bi potom Prepelič dobio tri slobodna bacanja posle faula Lazarevića.

Ubacio je sva tri na 30 sekundi do kraja, 71:72.

Veb je faulirao Nedovića. Ivanović je tražio čelendž, tražeći nesportsku za Veba. Nije bio uspešan, ali Nedović jeste, pogodio je oba penala, 71:74.

Lazarević je umalo ukrao loptu Džonsu, pa je Valensija imala još šest sekundi do kraja napada. Gledao se čelendž i to da li je Džons dirao loptu dok mu je ruka bila na podu, u autu. Sudije su rekle da nije.

Džons je predriblao Dobrića i lagano položio, 73:74.

Petrušev je fauliran, a bio je siguran u oba navrata, 73:76. Ima 11/11 sa lčinije penala. Tajm-aut za Valensiju i 11 sekundi za napad.

Džons je opet suviše lako položio na pet sekundi do kraja, 75:76.

Nedović je opet fauliran, prvi put je promašio, ali ne i drugo, 75:77.

Harper je šutirao sa pola terena, ali je promašio, pobeda Zvezde!
39' Zvezda se kocka
Trojka Pradilje, a onda i poeni Džona, naterali su Ivanovića na tajm-aut, 68:72.

Ostala su još dva minuta do kraja.
38' Petrušev!
Fenomenalni Petrušev, probio je Dubljevića i pogodio uz faul, 63:70.

Skok Bentila u odbrani, a onda i sjajan potez Petruševa, koji je pogodio uz pomoć table, 63:72.
36' Loša košarka
Valensija promašuje otvorene šuteve za priključak, dok je Lopes-Arostegi bio polovičan sa linije penala, 63:65.

Jako loša košarka u Valensiji, a bitne poene sa penala ubacio je Nedović, 63:67.

EPA-EFE/Miguel Angel Polo
34' Valensija se ne predaje
Zvezda mora da se čuva tranzicije, muči se i u organizaciji napada, a trojku je u međuvremenu pogodio Harper, 62:65.

Fintirao je Petrušev, ali nije pogodio, međutim, poklon na drugoj strani u vidu koraka Harpera.

Tajm-aut.
32' Zvezda dobro otvorila 4/4
Poeni Holanda, a onda blokada Petruševa. Takođe, Nedović je pogodio, jednostavno se stuštio ka košu, 58:65.

Iskorišćen penal domaćih, ali ne i otvorena trojka Harpera, 59:65.
KRAJ III ČETVRTINE
Nedović malo preteruje, ali ovoga puta je bio dobar, asistirao je Petruševu, 58:61.

Potom je Holando faulirao Riveru, koji je promašio oba penala, 58:61.

Poslednji napad u ovom kvartalu Zvezda nije iskoristila. Nedović je promašio sa devet metara.

28' Zvezda ne da vođstvo
Trojka preko ruke Radeboa, promašaj Dobrića, a onda i sviran faul Iliću u borbi za skoka, 56:57.

Nije iskoristila Valensija napad za preokret, a kazna je stigla na drugoj strani. Nedović je izborio bacanja posle prodora i pogodio, 56:59.
27' Zvezda ispustila prednost, ali tu je Nedović
Pradilja je doneo izjednačenje Valensiji posle duže vremena, 53:53.

Jako, jako bitnu trojku pogodio je Nedović, njegovu drugu na meču, 53:56.

Neiskorišćen napad domaćih, a onda i izboreni penali Ilića. Polovičan je bio, 53:57.

25' Valensija diše za vratom
Mitrović nije na svom nivou večeras, a sada je promašio oba bacanja.

Džons je pogodio na drugoj strani uz zvuk sirene, 48:50.

Jako bitnu trojku, na dodavanje Dobrića, pogodio je Lazarević, 48:53.

Zvezda je preživela čist šut Džonsa, ali nije realizovaoa naredni napad.

Tranizicija je loše branjena, a trojku je ubacio Pradilja, 51:53.
23' Tvrdi početak drugog poluvremena
Na dvojku Džonsa, Dobrić je odgovorio trojkom, 44:50.

Zvezda eksploatiše Petruševa, a Dubljević se u međuvremenu obrukao promašenim zicerom.

Petrušev je umalo blokirao Radeboa, ali je ipak bio faul. Ovaj je realizovao oba penala, 46:50.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad imala je Valensija, a trojku je promašio Radebo.
POLUVREME
Zvezda može da bude zadovoljna prvim poluvremenom, a na pauzu odlazi sa prednošću od 47:42.

Prva figura je Filip Petrušev, koji je ubacio 16 poena (4/5 za dva, 8/8 slobodna bacanja).

Kod Valensije najefikasniji je Rivero sa devet poena.
20' Veliki posao Ilića
Dobro se snašao u reketu i pogodio posle ne baš organizovanog napada Zvezde, 42:47.

Mumbru je zatražio tajm-aut 19 sekundi pre poluvremena.
Tehnička u međuvremenu
Ivanović je dobio tehničku, a tri slobodna bacanja iskoristio je Rivero, 42:43.
19' Petrušev gotovo bez promašaja
Poeni Rivere, a onda i majstorija Petruševa, koji nije promašio i ima 14 poena na svom kontu, 36:43.

Odličan je šuter Radebo, pogodio je trojku iz ćoška, 39:43.

Težak šut je promašio Petrušev, kao i Radebo, a onda i faul Bentila nad Riverom.
17' Holandova nova trojka
Nekoliko loših, konfuznih napada na obe strane.

Holand je pogodio drugu vezanu trojku, 34:41.

Odlična odbrana Zvezde, pre svega Markovića, a onda i novi faul Bentila, u napadu.
15' Holand!
Vrlo važni poeni Zvezde. Trojka Holanda.

Tajm-aut Valensija.
14' Obe ekipe u bonusu
Trojka Rivere, faul u napadu Zvezde, a onda i Harperovi sigurni penali posle još jednog u nizu loših faulova.

Crveno-beli su preko Petruševa pogodili posle igre u tranziciji, 34:35.

Nedović je promašio dalekometnu trojku pri isteku napada, ali na isti način nije pogodila ni Valensija.
12' Dalibor Ilić u prvom planu
Poeni Aleksandera, a onda i trojka Nedovića na startu druge četvrtine, 21:27.

Harper mu je uzvratio istom merom. Pogodio je sa osam metara maltene, 24:27.

Dalibor Ilić beleži prve minute u Evroligi. Postigao je i prvi poen, sa linije za slobodna bacanja. Drugo je promašio, 24:28.

Prepelič je nabacio loptu Aleksanderu, koji je lako pogodio, 26:28.

Ilić je vratio loptu u koš na drugoj strani posle promašaj Dobrića za tri poena, 26:30.

Potom je napravio i faul pri šutu Harpera za tri. Neiskustvo je kažnjeno, 29:30.

Nalet Valensije odbio je Lazić, trojkom, 29:33.
KRAJ I ČETVRTINE
Poslednja dva minuta obeležila je "banana" Bentila, ali i lagani poeni Nedovića posle prodora, 17:22.

Lopes-Arostegi je pogodio oba penala, da bi poslednji napad u prvom periodu Zvezda iskoristila, odnosno Nedović, 19:24.
8' Serija Zvezde 10:2
Sigurni penali Petruševa, a onda i loš napad Valensije, lopta je pobegla u aut, 13:12.

Lazarević je lepo asistirao Bentilu, koji se zagradio i pogodio od table, 13:14.

Prazan reket Zvezde iskoristio je Pradilja, jedan od reprezentativaca iz redova Valensije, 15:14.

Promašaj Lazarevića za tri, ali ne i Dobrića iz kontre, 15:16.

Dobra odbrana Zvezde i još jedna dobar kontra i poeni Petruševa, zakucavanjem, 15:18.

Prekršaj nad Petruševim pri defanzivnom skoku i realizovani penali, 15:20.
6' Nesportska za Bentila
Jako loš faul Markovića pri šutu za tri poena Džonsa. Bek Valensije ubacio je sva tri penala, 12:10.

Prvi put na terenu je i Nemanja Nedović, a Ben Bentil u svom stilu pravi lošu odluku, ali i nesportsku grešku. Veb je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, 13:10.

Nakon lopte sa strane, Džons je promašio čist šut sa poludistance.

Dobar potez Petruševa, koji je iznudio slobodna bacanja.

Prvo TV tajm--aut.
4' Koš za koš
Faul u napadu Lazarevića, a onda i laki poeni Džonsa. Uzvratio je Dobrić dobrim prodorom, 7:6.

Veliki promašaj Džonsa, a onda i dobro pozicioniranje Petruševa u napadu i faul Dubljevića, Sigurno je izveo bacanja Zvezdin centar, 7:8.

Dugo je trajao napad Valensije, a poene je postigao Dubljević, koji je pogodio sa niskog posta, 9:8.
2' Stabilan početak Zvezde
Nakon faula Markovića, Kris Džons je pogodio oba slobodna bacanja i to su prvi poeni domaćih na meču, 2:2.

Dobrić je na drugoj strani promaši posle prodora, da bi onda Valensija izgubila loptu u napadu.

Marković je iznudio dva penala pri isteku napada i realizovao ih.

Prvu trojku na utakmici pogodio je Đozep Puerto, 5:4.
Počela utakmica
Prvi napad imala je Zvezda, a prve poene iz reketa postigao je Petrušev, 0:2.
 19:24, 23:23, 16:14, 17:16
  VAL   CZV
  75 : 77
Duško Ivanović
Valensija je opasna ekipa sa izvandrednim igraèima pogotovo napadaèki i ima puno prostora za igru 1 na 1 tu. Nema iznenaðenja, svako svakoga može da pobedi. Videæemo kako æe se oporavljati Vildosa, sve zavisi od njega, možda bude brže možda ne, videæemo