Janis "rešio" Estonce, pa zabrinuo navijače VIDEO
Košarkaši Grčke sa maksimalnih 5-0 sele se u Berlin i nokaut fazu Evrobasketa, pošto su u 5. kolu nadigrali i Estoniju rezultatom 90:69.
SSIzvor: B92
Ubedljivo najbolji pojedinac meča bio je Janis Adetokumbo sa 25 poena, pet skokova i četiri asistencije.
Učinio je to za samo jedno poluvreme, a potom je u trećoj deonici doživeo povredu koja je zabrinula sve ljubitelje košarke, pre svega navijače Grčke.
Janis je napravio ofanzivan faul i pritom je povredio skočni zglob, te je morao da napusti igru i do kraja je ostao na klupi.
Potom je snimljen i kako drži led na kolenima, te je ta slika dodatno pogoršala utisak.
Ipak, on se posle meča pozdravio sa svim igračima i gotovo izvesno će biti spreman za osminu finala u nedelju, ali zabrinutost ostaje.
This is the play where Giannis appeared to roll his ankle: pic.twitter.com/tvaIUk2f4g
— Dionysis Aravantinos (@AravantinosDA) September 8, 2022
Giannis Antetokounmpo is in pain after an offensive foul in the 3rd quarter... pic.twitter.com/k42gxTA8zS
— Harris Stavrou (@harris_stavrou) September 8, 2022
Janisa je ispratio još samo Kostas Slukas sa 11 postignutih poena.
Za Estonce najefikasniji je bio Vene sa 16 poena, a Krisa je ubacio 12.
Oni završavaju Eurobasket na petom mestu grupe C, dok Grci idu dalje kao prvi.
Rivala će dobiti posle raspleta u grupi D, u kojoj je u toku meč Češke i Izraela, a od 21.00 Srbija igra protiv Poljske.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.