Francuska deklasirala Španiju u borbi za bronzu

Nedelja, 25.09.2005.

19:44

Košarkaška reprezentacija Francuske osvojila je bronzanu medalju na 34. Evropskom prvenstvu, koje se danas završava u Beogradu.

Francuzi su u borbi za treće mesto pobedili selekciju Španije rezultatom 98:68 (21:21, 23:15, 31:18, 23:14).

Francuzima je to prva medalja posle Evropskog prvenstva u Turskoj 1959. godine, kada su takođe zauzeli treće mesto.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Toni Parker sa 25 i Mikael Pjetrus sa 23 poena.

Huan Karlos Navaro bio je najbolji u ekipi Španije sa 17 poena.

Španci su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan protvnik. U nastavku, igrači "crvene furije" nisu imali rešenja za odličan skok protivnika, posebno u napadu.

Francuzi su samo pod košem Španaca uhvatili čak 24 lopte, dok su njihovi protivnici zabeležili ukupno 25 skokova. "Trikolori" su imali i više asistencija - 18 naspram samo šest španskog tima.
AP
Obe ekipe su na početku duela igrali u talasima i poene postizale u serijama, ali su "trikolori" u nastavku meča bili znatno agresivniji u napadu i čvršći u odbrani.

Na kraju prvog perioda bilo je nerešeno, ali su već u 14. minutu utakmice Francuzi vodili 34:25. Meč je prelomljen u trećoj četvrtini, kada su se Francuzi, predvođeni Tonijem Parkerom, koji je u tom delu igre postigao 11 poena, već u 27. minutu "odlepili" na 63:43.

Poslednja četvrtina utakmice bila je samo formalnost, pošto Španci nisu uspeli da ugroze prednost Francuza, koji su igrali sigurno i povremenim atraktivnim potezima zabavljali publiku u "Areni".

Posle pobede Parker i Mikael Pjetrus poveli su svoje saigrača na deo tribine gde su se nalazili navijači Francuske i zajedno proslavili prvu medalju na šampionatima Evrope posle 46 godina.