Subota, 03.07.2021.

17:00

Danska je najbolja priča EURO – "Dinamitaši" minirali i Češku

Fudbaleri Danske pobedili su Češku 2:1 (2:0) i plasirali se u polufinale Evropskog prvenstva.

Izvor: MS

Autor: MS

Danska je najbolja priča EURO –
EPA-EFE/Dan Mullan

Odličan meč viđen je u Bakuu iz kog su kao pobednici izašli Danci teže nego što se pretspostavljalo posle prvog poluvremena.

Tada su "dinamitaši" imali dva gola prednosti zahvaljujući golovima Tomasa Dilejnija i Kaspera Dolberga, ali su morali da strepe.

Češka je bila mnogo bolja u nastavku, unela dramu preko Patrika Šika, njegovim petim golom čime se izjednačio na prvom mestu sa Kristijanom Ronaldom, ali dalje od toga nije mogla.

Danska je otišla u svoje treće kontinentalno polufinale!

A tamo je čeka bolji iz duela Engleske i Ukrajine i to u Londonu...

Super-modernu utakmicu su odigrali Danci i Česi, kao jedan možda ne toliko atraktivan četvrtfinalni par, ali su potpuno oduševili i jedni i drugi.

Više sreće je imala Danska, koja ceo turnir igra za Kristijana Eriksena, i probije sve granice.

A pored toga ima i mnogo sreće, a protiv Češke i mali vetar u leđa od holandskih sudija na čelu sa Bjornom Kujpersom.

Prvi gol su postigli nakon previda linijskog sudije i poklonjenog kornera, pošto Čelustka nije dirao loptu. Međutim, sudije su pokazale na prekid za Dansku, a upravo iz tog je Dilejni postigao gol glavom.

Ostao je vezista Borusije iz Dortmunda usamljen i ranio Čehe iz njihovog najjačeg oružja...

"Prštale" su šanse na obe strane, Danci su pretili iz kontri i iz jedne takve došli do 2:0.

Neumorni Mele je maestralno centrirao, a Dolberg postavio nogu za veliku prednost.

Tada se činilo da je sve gotovo, ali se uporni Česi nisu predavali.

Drugi tim je izašao u nastavku i strahovito pritiskao, ali osim Šikovog gola nije mogao da potpuno "zakuva".

Velikom zaslugom i zbog golmana Šmajhela, koji je odbranio nekoliko odličnih udaraca, isto kao i kolega sa suprotne strane Vaclik.

Na kraju su Česi priznali poraz Dancima – najboljoj priči EP i rolerkosteru posle poraza od Finske na startu i svemu što se dešavalo sa Eriksenom.

Kao da podseća na 1992. godinu. Tada su bili šampioni Evrope tako što su se ukrcali na turnir umesto Jugoslavije...

Sva dešavanja iz Bakua pratili smo u LAJV BLOGU B92.net.