17:00

De Liht tragičar, Šik šokirao Holandiju – Češka je u četvrtfinalu!

Reprezentacija Češke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

EPA-EFE/Laszlo Balogh

Češka je u osmini finala savladala Holandiju 2:0 (0:0). U četvrtfinalu igraće protiv Danske.

Zasluženo je reprezentacija Češke pobedila Holandiju i napravila veliki uspeh na Evropskom prvenstvu.

Prvo poluvreme nije bilo veoma zanimljivo.

Holandija je imala više loptu u nogama i bila ofanzivnija ekipa, ali nisu imali nijedan šut u okvir gola, niti jednu pravu priliku za gol, iako su napadali i imali veliki broj izvedenih kornera.

Češka nije bila toliko ofanzivna, ali je bila konkretnija i imala je dve prilike.

Prva je bila kada je Souček sa pet metara u padu gađao glavom pored gola, a onda i u 38. minutu kada je Barak sa pet metara imao šokantan promašaj.

Gađao je daleko preko gola iz izgledne pozicije, posle odlične akcije njegove reprezentacije.

Na poluvremenu za zaborav, nije bilo golova i videli smo samo jedan udarac u okvir gola.

Holandija je mogla da dođe do vođstva u 52. minutu.

Depaj je petom odigrao za Malena, koji kao brzi voz prolazi pored štopera Češke, izlazi 1 na 1 sa Vaclikom, ali mu golman Sevilje krade loptu.

Samo tri minuta kasnije, Matijas De Liht sa leđa ruši Šika, pa još i rukom odlaže loptu sa zemlje i dobija žuti karton.

Sudija Karasev je odlučio da pogleda snimak i promenio je odluku, pa je štoperu Juventusa dodelio direktan crveni karton u 55. minutu i Holandija je ostala sa igračem manje.

Od tog trenutka, kreće dominacija Češke i desetak minuta je gol visio u vazduhu.

Prvo je Damfris izblokirao Kaderžabeka i na neverovatan način sprečio gol u 64. minutu. Bek Češke gađao je dalji ugao i Damfris ga je izblokirao, sprečivši čist gol.

I samo četiri minuta kasnije, Češka dolazi do prednosti.

Posle centaršuta nakon prekida, Kalas sa druge stative vraća glavom na prvu, gde je bio Tomaš Holeš, koji je zakucao loptu glavom u mrežu u 68. minutu za vođstvo Češke.

To mu je bio prvi gol u dresu reprezentacije.

Holandija zatim kreće na sve ili ništa.

To je ubrzo i kažnjeno, pošto je Češka došla i do drugog gola.

Posle sjajne kontre, Holeš ostavlja Patriku Šiku loptu na deset metara, koji pogađa donji desni ugao u 80. minutu za 2:0.