Sreda, 23.06.2021.

17:00

Dubravka kao Auman protiv Zvezde – Španija "petardom" zakazala sudar sa Hrvatskom!

Fudbaleri Španije deklasirali su Slovačku 5:0 (2:0) u Sevilji u utakmici 3. kola E grupe Evropskog prvenstva.

Izvor: MS

Autor: MS

Dubravka kao Auman protiv Zvezde – Španija
EPA-EFE/Thanassis Stavrakis

Tim Luisa Enrikea osvario je najubedljiviji trijumf na čitavom turniru i zakazao meč sa Hrvatskom u osmini finala, kao drugi iz grupe, odnosno iza Švedske koja je pobedom nad Poljskom 3:2 otišla sa čela u završnicu.

A sekunde su delile Španiju od toga da bude prva, pošto je Švedska bila brža od pištaljke sudije Majkla Olivera u Sankt Peterburgu i iskoristila potpunu ofanzivu Poljaka u pretposlednjem napadu.

Međutim, Španci su odradili svoje i napunili mrežu nesrećnog tragičara Martina Dubravke, golmana Slovačke.

Redom je savladal od samog sebe autogolom, potom i Ajmerika Laporta u prvom, kao i u drugom poluvremenu od Pabla Sarabije, Ferana Toresa i još jednom autogolom Juraja Kucke.

Pamtiće Dubravka meč u Sevilji ceo život po lošem tako što je hodao po ivici od heroja do gubitka. I to velikog!

Odbranio je penal Alvaru Morati u 21. minutu, nekoliko zicera potom, a onda počinio "samoubistvo".

Uterao je loptu u svoj gol identičnim potezom kao što je uradio Auman u čuvenom meču Crvene zvezde i Bajerna 1991. u Beogradu.

Komično, posebno za današnje prilike...

I od tada je krenuo brodolom Slovaka.

Do kraja prvog dela je Dubravka još jednom kiksnuo kada je "zaplivao", što je iskoristio Ajmerik Laport, da bi pravi udar pretpeli u nastavku.

"Crvena furija" je oduvala protivnika sa terena, nizale su se šanse, a iskoristili su ih rezervista Feran Tores i nešto ranije Sarabija.

Tačku na eliminaciju Slovačke dao je jedan od najpouzdanijih njihovih igrača Kucka, za neslavan povratak kući.