B92 Sport EURO 2008 Reprezentacije
prethodna strana 1 od 2 sledeća idi na stranu

18. jun 2008. | 22:49

Reprezentacija Španije pobedila je Grčku 2:1, u poslednjoj utakmici D grupe na Evropskom šampionatu u Austriji i Švajcarskoj. Branilac titule je tako ovaj šampionat završio bez osvojenog boda, dok su Španci sa maksimalnih devet bodova osvojili prvo mesto u ovoj grupi, i u četvrtfinalu će igrati protiv Italije. Tim Ota Rehagela poveo je u 42. minutu golom Haristeasa, ali su Španci, iako u kombinovanom sastavu, preokrenuli u drugom delu pogocima De la Reda u 61. i Guise u 88. minutu utakmice.

@@textad_title@@
@@textad_text@@
@@textad_link@@

Selektor Španije Luis Aragones je na ovoj utakmici izostavio većinu standardnih prvotimaca.

Grčka je povela u 42. minutu golom Angelosa Haristeasa, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Gorgosa Karagunisa. To je bio prvi gol za Grčku na ovom Evropskom prvenstvu.

Izjednačujući gol za Španiju u 61. minutu postigao Ruben De La Red, kada mu je najbolji strelac španskog prvenstva u prošloj sezoni Danijel Guisa, posle lopte upućene sa sredine terena glavom spustio loptu na 10 metara od gola.

Pobednički gol za "crvenu furiju" postigao je Guisa udarcem glavom, posle centaršuta Serhia Garsije u 88. minutu.

Grčka je na početku meča imala terensku inicijativu, preko Angelosa Haristeasa, Trajanosa Delasa i Gorgosa Karagunisa, ali bez pravih šansi za gol.

Španija je akcijama Andresa Inijeste, Ćavija Alonsa i Seska Fabregasa bezuspešno pokušavala da organizuje ozbiljniji napad, a o njihovoj "uspešnosti" govori podatak da u prvom poluvremenu nijednom nisu šutnuli u okvir gola.

Drugo poluvreme počelo je napadima "crvene furije" i u 54. minutu Ćavi Alonso je odlično šutirao sa 30 metara, ali je pogodio stativu, dok su Serhio i Guisa za dva minuta propustili dve povoljne prilike za postizanje pogotka u 73. i 75. minutu.

Jedinu ozbiljniju priliku za gol u drugom poluvremenu Grci su imali kada se Haristidis na 20 metara izborio za loptu, ali je šutirao preko gola Đzepea Reine.

U četvrtfinalu Španija će igrati protiv reprezentacije Italije 22. juna u 20.45. sati u Beču.