15:43

ZOI: Rajhu zlato u veleslalomu

Izvor: Igor Vujičin

Autor:Igor Vujičin

Austrijanac Benjamin Rajh pobednik je veleslaloma na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu. Lider u svetskom kupu došao je do prvog zlata na Olimpijadi fantastičnom drugom vožnjom, iako je bio tek peti posle prve. Rajh je dve trke prevezao sa ukupnim vremenom 2 minuta i 35 sekundi.

Drugo mesto i srebro pripalo je Francuzu Žoelu Šenalu (sa zaostatkom od samo 7 stotinki), dok je poslednje mesto na podijum osvojio legendarni Herman Majer.

Prvi posle prve trkle Kanadjanin Fransoa Burk nije izdržao pritisak i u konačnom plasmanu završio je na četvrtom mestu. 27-godišnji Rajh tako je došao do dugo priželjkivanog odličja na OI, a u prvom nastupu u kombinaciji nije završio slalomsku trku.