Ekipni sportovi

Sreda, 29.09.2021.

21:15

Argentina preko Brazila do finala Svetskog prvenstva

Futsaleri Argentine plasirali su se u finale Svetskog prvenstva, koje se održava u Litvaniji.

Izvor: MT

Autor: MT

Oni su u velikom derbiju savladali Brazil rezultatom 2:1 i tako obezbedili meč za titulu, koju brane.

Sa druge strane, Brazilci su ostali bez šanse da se bore za šestu titulu prvaka sveta.

Sva tri gola na meču pala su u prvom poluvremenu, a "gaučosi" su do vođstva stigli u 11. preko Vaporakija, da bi samo dva minuta kasnije Boruto povećao prednost.

Jedini gol za "karioke" bilo je deslo Feraa, u 17. minutu.

Drugi finalista biće bolji iz duela Portugalija – Kazahstan, koji će se igrati u četvrtak od 19 časova.