Ekipni sportovi

Utorak, 17.01.2023.

08:30

Dalas razbio Brejdijevu Tampu – poznati svi parovi divizijske runde NFL

Posle "wild card" utakmica, poznati su svi parovi divizijske runde plej-ofa NFL-.

Izvor: SS

Autor: SS

U poslednjoj utakmici Dalas Kaubojsi su nadigrali Tampa Bej Bakanirse na njihovom terenu i slavili trijumf rezultatom 31:14.

Tako su Kaubojsi izborili duel protiv San Francisko 49-ersa narednog vikenda.

U prvoj četvrtini videli smo samo jedan tačdaun i to pasom Daka Preskoda ka Šulcu, a u drugoj još jedan ka istom igraču, dok je između ta dva poentiranja i sam istrčao jedan tačdaun.

Međutim, desilo se nešto krajnje čudno, a to je da je kiker Dalasa Bret Maher promašio svaki šut za ekstra poen, pa je Tampa volšebno ostajala u igri.

Ipak, sa veoma lošom igrom u oba pravca, Bakanirsi nisu imali šanse, pa su i početkom treće četvrtine dobili tačdaun preko Majkla Galupa.

Tek tada je Brejdi pronašao Hulija Džonsa za prve poene domaćih, ali je početkom poslednje četvrtine Si-Di Lemb poentirao za velikih 31:7.

Čak je i Maher iz petog pokušaja konačno pogodio šut za dodatan poen.

U samoj završnici je Brejdi proigrao i Kamerona Brejta, ali je bilo prekasno za bilo kakav povratak i Tampa je ispala.

Preskot je meč završio sa 304 bačena jarda, uz čak pet tačdauna i fantastičan kvoterbek rejting od 143,4.

Brejdi, pak, imao je 351 jard, ali svega 35/66 kompletiranih pasova.