Ekipni sportovi

Ponedeljak, 29.11.2021.

08:45

Rodžers nepobediv na "Lembo fildu", šampion gazio preko Furneta VIDEO

Derbi 12. kola NFL-a odigran je na "Lembo fildu" u Grin Beju gde su Pekersi nadigrali Los Anđeles Remse rezultatom 36:28 i ponovo zauzeli vrh NFC konferencije.

Izvor: SS

Autor: SS

Rodžers nepobediv na

Eron Rodžers je ponovo bio "loš čovek", kako mu glasi nadimak, pošto je sjajno predvodio svoj tim do devete pobede u šampionatu.

Bacio je dva tačdaun pasa, jedan i sam istrčao i ukupno imao 307 jardi. Ipak, udarna snaga Pekersa bilo je trčanje, i to ne preko Erona Džounsa, već Ej Džej Dilona.

Ključna razlika stvorena je u trećoj deonici kada je Dilon najpre istrčao za tačdaun i 27:17 u napadu koji je trajao osam minuta.

Potom je indisponirani Metju Steford bacio presečen pas koji je vraćen za tačdaun.

Tu je utakmica prelomljena, a do kraja je Grin Bej odbranom i trčanjem priveo utakmicu kraju.

Još jedan derbi, i to divizijski odigrali su Baltimor Rejvensi i Klivlend Braunsi, ali tu nismo imali raspucavanje kao što se možda očekivalo, već su domaći odneli trijumf rezultatom 16:10.

Lamar Džekson je bacio čak četiri intersepšna, ali je sjajnim pasom uz neverovatno hvatanje Marka Endruza ipak odveo Baltimor na vrh AFC konferencije sa skorom 8-3, dok je Klivlend sada na polovičnom učinku 6-6.

Aktuelni šampion Tampa Bej je upisala drugu uzastopnu pobedu i to protiv neugodnih Indijanapolis Koltsa rezultatom 38:31.

Blistao je raning bek Bakanirsa Leonard Furnet sa četiri tačdauna i tako predvodio preokret tima Toma Brejdija u drugom poluvremenu.

Odlučujući tačdaun postigao je 20 sekundi pre kraja i nije ostalo vremena Karsonu Vencu i društvu da uzvrate udarac.