Utorak, 26.09.2017.

12:00

NFL: Preskot režirao trijumf Kaubojsa u Finiksu

Dalas Kaubojsi savladali su Arizona Kardinalse 28.17, posle dramatičnog finiča poslednjeg meča trećeg vikenda NFL sezone.

Teksašani sada imaju skor 2-1, dele prvu poziciju na Istoku NFC sa Filadelfijom i Vašingtonom, dok Kardinalsi sa 1-2 dele drugo mesto sa Sijetlom na Zapadu NFC.

Meč u predgrađu Finiksa obeležio je kvorterbek Kaubojsa Dak Preskot koji je bacio dva tačdauna i istrčao još jedan, za važnu pobedu nedelju dana nakon debakla protiv Denver Bronkosa sa 42:17.

Kardinalsi su poveli tačdaun pasom Karsona Palmera za Džerona Brauna od 25 jardi u petom minutu meča, da bi Kaubojsi izjednačili minut pre poluvremena trčanjem Preskota od deset jardi.

Sredinom trećeg kvartala Preskot pronalazi Deza Brajanta za preokret na 14:7, ali Palmer u završnici perioda baca svoj drugi TD do Lerija Ficdžeralda za novo poravnanje.

Početkom poslednje četvrtine Preskot mu "odgovara" TD pasom za Brajsa Batlera od 37 jardi, da bi šest i po minuta pre kraja Fil Douson fild-golom smanjio zaostatak domaćina nsa 21:17.

Međutim, samo dva minuta kasnije Ezekijel Eliot istrčava TD i stavlja tačku na meč.

Preskot je utakmicu završio sa 183 jarde i dva tačdauna, Palerm je uz isti TD učinak imao 325 jardi. Eliot je osim TD osvojio 80 jardi, dok je najbolji trkač Kardinalsa bio Andre Elington sa tek 22.

Batler je uz TD doneo 90 jardi Kaubojsima, dok je Ficdžeralda osvojio 149 za Arizonu.