Ponedeljak, 30.06.2014.

18:34

Roben bez kazne za simuliranje

Reprezentativac Holandije Arjen Roben neće biti kažnjen zbog simuliranja na utakmici sa Meksikom, objavila je Svetska fudbalska federacija (FIFA).

pre 9 godina

(vesna, 30. jun 2014 23:04) a Brazil nije izgubio navijace zbog Nejmarovih simulacija? Mnogo se Roben potreso sto za Holandiju nece da navija Vesna iz Srbije.

felix

Vecina nije dobro shvatila Robenovo priznaje.
On je padao 3 puta u sesnaestercu,
prvi put je bio penal,al sudija nije video- to je bilo krajem prvog poluvremena
drugi put je simulirao,i sudija nista nije svirao, a Roben je rekao da mu je zao sto je simulirao- sredina drugog poluvremena
treci put je bio cist penal i sudija je svirao penal.-kraj drugog poluvremena
Prema tome,nije Roben izjavio da je Holandija pobedila iz nepostojeceg penala, nego da mu je zao sto je simulirao, za ovo drugo padanje sredinom drugog poluvremena.

O cemu vi ljudi pricate??? Ono sto je uradio Suares je bio napad, licno smatram da je preostro kaznjen, ali svejedno radi se o fizickom nasrtaju na nekoga. Roben nikog fizicki ne napada. Uostalom simuliraju i mnogi drugi, to je njihovo a na sudiji je da oceni i kazni.

Nikola

Niko neće navijati za njih ali oni igraju dalje i njih to najviše interesuje i baš briga za ostalo. A normalno da nema kazne. Da je neko drugi izvan Evrope, bilo bi kazne sigurno.

stojan

tuzno je to,u prvom poluvremenu je bio penal ali ako je vec jednom pogresio,nije smelo da mu se desi i drugi put narocito u nadoknadi,meksiko je zasluzio bar produzetke,ali neka sad idu na noge mocnoj kostarici

sima

Sta reci!Sramota za fudbal.Ne moze Fifa da dopusti da ispadne ,jedna,Holandija! Sudjenje je katastrofalno.Nije greska, pogresiti na jednoj utakmici,ali na svakoj i to katastrofalne greske!Koji sudija i kada je dosudijo penal u 94 minutu!?A penal nije ni postojao!Pa ne moze jedan Mexiko da izbaci Holandiju!Nedopustivo!A za ovo "sramno" sudjenje dobiju jos 40 000 evra!!!

Washington

Alo ljudi, pa da li mi svi gledamo isto prvenstvo? SVI SIMULIRAJU i svi laziraju i nikad nikad nisu oni napravili prekrsaj!

Eno gledam neki dan onog Hulka, cisto ko suza da je rukom igrao, i sudija mu ponisti gol a on se 2 minuta posle toga jos ljuti. Pa brate znas i sam da si rukom igrao! Znaci toliko su fudbaleri bezobrazni postali, ili su uvek takvi bili samo ja to nisam video. Moras prljavo da igras da bi opstao izgleda.

Maradona

Kaznjen je on dovoljno jer mu sada sudije vise nece verovati kad padne i moze da se desi npr. da mu u finalu npr. ne dosude penal ili onda kada mu bude jako vazno u Ligi sampiona. A, realno, ako za takve poteze jos uvek ne kaznjavaju u primeri, bundesligi, premijer ligi, u Italiji da ne govorim, cak ni u Ligi sampiona (osim zutog kartona), kako bi ga sada bilo kako kaznili osim da mu dodele zuti karton zbog jednog priznatog simuliranja i to nakon sto mu pravi penal nije dosudjen. Do pre neku godinu simuliranje penala se smatralo delom taktika mnogih klubova, cak su i nasi komentatori govorili na tv-u kako treba znati pasti u sesnaestercu. Prvo neka fifa to strozije zabrani,ovako mnoge reprezentacije i dalje to smatraju delom taktika: i Argentina i Italija i Urugvaj i Spanija i Brazil i mnogi drugi.Ali fudbaler koji simulira je uvek kaznjen jer mu posle priznanja simuliranja niko vise ne veruje.

daree

"Pa da. Zasto bi kaznili simulanta kada mogu Suareza? Nema veze sto je direktno uticao na konacan ishod utakmice, mora da Evropa (zapad) osvetla obraz.
(Ja, 30. jun 2014 18:43)"

Mesas babe i zabe. Jedan je ugrizao coveka bez povoda, drugi simulirao (preuvelicao kontakt). Nije to nikakva zavera. Da bi kaznili simulatore moraju i da kaznjavaju drasticnije one koji cine ostrije startove, jer su mnogi simulatori (Roben, Ronaldo) razvili taj mehanizam kao reakciju na povrede.