Borilački sportovi

Nedelja, 10.10.2021.

20:00

Zurabi Datunašvili prvak sveta u rvanju VIDEO

Reprezentativac Srbije u rvanju Zurab Datunašvili novi je svetski prvak u rvanju grčko-rimsko stilom u kategoriji do 87 kilograma.

U finalnom meču, kojim je zatvoren šampionat sveta u Oslu, Datunašvili je savladao Belorusa Maskeviča sa impresivnih 9:1. Iako je imao zaostatak na početku, Datunašvili je sa dva fantastična poteza osvojio devet poena i borba je bila završena i pre kraja.

Prethodno je Datunašvili bio bolji od Rusa Alirzaeva 4:3, Gruzijca Gobazea 2:1 i u polufinalu Danca Bisultanova 5:1.

Osvajanjem zlatne medalje Datunašvili je zaokružio fantastičnu takmičarsku sezonu tokom koje je uz svetsku titulu, osvojio i evropsku u Varšavi, kao i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama.

Srpsko rvanje nasatvilo je da beleži sjajne rezultate i na šestom uzastopnom prvenstvu sveta osvojena je barem jedna medalja.

Zlato Datunašvilija je jubilarna 100. medalja srpskih rvača na velikim takmičenjima.